"Enter"a basıp içeriğe geçin

Etiket: bay arkadaş

arkadaşlık

Arkadaşlık bizi tek parça halinde tutan yapıştırıcıdır, tek başımıza duramadığımızda koltuk değnekleridir, aptal gibi hissettiğimizde beyinlerimiz ve baştan savma bir karmaşa olduğumuzda temizleyicilerdir. Son zamanlarda okuyorsanız, soğanı ağlattığım noktaya kadar benzetmelerde aşırıya kaçma eğilimindeydim. Kahretsin, yine başlıyorum. Tamam, oyun suratımı takma zamanı. arkadaşlık hayatta kalmamız için kritik öneme sahiptir ve kişisel bağlantılar olmadan, içerdiklerini ifade edemeyen boş bir kabuk gibi hissederiz. Dünyaya kim olduğumuzu ve ne kadar harika olduğumuzu göstermemiz gerekiyor ve bunu eşit derecede harika olduğunu düşündüğümüz diğer tüm insanlarla paylaşmak istiyoruz.

Ayrıca, arkadaşlık bize değil sırf onlar ne, kim hakkında çok şey anlatmak anlatmak onlar kısmi Kendine yansıması ve kim Çevrende tercih çünkü sizinle ilgili değil, aynı zamanda. Yakın bir arkadaşlık aynı zamanda BSyi görebilen ve herkesten saklayabildiğiniz acı ve neşeyi görebilen kişidir. Gerçek arkadaşlık yalnız olduğunuzda oradadır, stresli olduklarında yükü hafifletirler, kaşlarını alt üst ederler ve hiç kimsenin görme ayrıcalığına sahip olmadığı tüm ekstra saçmalıklara katlanmak zorundadırlar! Evet, ıslanmamaya çalıştığımız bazı gremlinlerimiz var (Gizmoyu hatırlıyor musunuz?). (Referansı anlamıyor musunuz?

Umarım etrafımızı sarmayı seçtiğimiz arkadaşlık, kendimiz gibi olmaktan çekinmediğimiz insanlardır. Gerçek şu ki, en çok zaman geçirdiğimiz insanlardan birçok özellik alıyoruz. Ağlıyoruz. Daha önce kullanmadığınız hangi ifadeleri kullanmaya başladınız? Onlarla rekabet edebilmek için hangi becerileri geliştirdiniz? Bakış açınızı değiştiren hangi içgörüler elde ettiniz? Son olarak, yol boyunca hangi alışkanlıkları edindiniz? Daha iyisi için mi, daha kötüsü için mi? Bazen farklı sosyal durumlar nedeniyle arkadaşlık ediniriz; birlikte çalışırsınız, birlikte ders alırsınız, aynı arkadaşlıka sahipsiniz veya hararetle sizinle arkadaşlık olmaya çalışırlar.

Yine de, İyi arkadaşlık ile Kötü arkadaşlık arasındaki farkı tanımlayan büyük ve açık bir çizgi var ve bizim için şanslı, onların arkadaşlıkı olmak isteyip istemediğimizi seçiyoruz. Yaşasın! Bu kadar erken öğrenme eğiliminde olan çocukların aksine, bazılarımız ergenliğe girdiğimizde bunu unutur ve insanların duygularını incitmek konusunda vicdan sahibi oluruz. Bir arkadaşlık sonlandırırsan kötü biri değilsin; Umarım aynı favori renge sahip olmadığın için değildir.