"Enter"a basıp içeriğe geçin

Etiket: gabile

gabile sohbet

Gabile sohbet kullanıcıların yazılı mesajlar aracılığıyla canlı, iki yönlü görüşmeler yapabilecekleri internet alanlarıdır. gabile sohbet odaları, birbirlerinin mesajlarını okuyabilen ve bunlara yanıt verebilen çok sayıda insanı barındırabilir. Bazı gabile sohbet odaları özellikle genç internet kullanıcılarına hitap ediyor. Çeşitli kültürlerden milyonlarca genç, hemen hemen her konuda her gün fikir alışverişinde bulunuyor. Bazı okullar artık bu küresel kaynağı kullanıyor. Örneğin, öğretmenlerinin gözetiminde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki öğrenciler, sosyal konuları İspanya, İngiltere veya başka yerlerdeki öğrencilerle tartışabilirler. Öğrenciler sınıf projeleri hakkında kalifiye bir mühendis, kimyager veya başka bir uzmanla gabile sohbet edebilirler.

Sekse olan doğal ilgi nedeniyle Cody’nin yaptığı gibi tepki vermekte son derece zor olabilirsiniz. Daha önce sözü edilen Peter şunu kabul ediyor: “Eğer konu sekse dönerse bir gabile sohbet oturumunu sonlandırmak için yeterince öz kontrole sahip olduğumu düşündüm. Fakat kendimi sık sık cinsel konular hakkında gabile sohbet ederken buldum. Daha sonra kendimi kötü hissettim.” Yine de, ‘Bir gabile sohbet odasında kim olduğumu saklarsam, seks hakkında konuşmanın gerçekten bir zararı olur mu?’ Diye merak edebilirsiniz.

Seks hakkında gabile sohbet etmeyi seçerseniz, onların arkadaşınız olduklarını söyleyen insanlarla bile olsa, deneyiminiz Mukaddes Kitapta anlatılan genç bir adamınki gibi olabilir. Meraktan bir fahişenin evinin yakınında dolaştı. İlk başta onunla konuştu. Yine de arzusu uyandığında, konuşmak yeterli değildi. “Birdenbire, tıpkı bir kuşun tuzağa düşmesi gibi, katliamda bile gelen bir boğa gibi onun peşine düşüyor.”

İnternette sizinle seks hakkında konuşmak isteyen kişiler, sizin çıkarlarınıza en iyi şekilde sahip değildir. Bu yabancılar, kendi arzularını tatmin etmek için sizi ahlaksız konuşmaya ve muhtemelen eylemlere çekmek istiyorlar. Onun evinin girişine yaklaşmayın ki başkalarına haysiyetinizi veremezsiniz yabancılar sizin gücünüzle tatmin olmayabilir. Yine de internette seks hakkında konuşmak istemediğini söyleyebilirsin. gabile chat Daha önce bahsedilen Peter ve Abigail gibi, bir gabile sohbet odasını utanma korkusu olmadan anonim olarak ifade edebileceğiniz bir yer olarak görebilirsiniz.

Yetişkin olarak sınıflandırılan bazı gabile sohbet odaları teorik olarak belirli bir yaşın üzerindekilere erişimi sınırlar. Bunun nedeni genellikle tartışılan konuların ve paylaşılan resimlerin pornografik olmasıdır. Ancak anketler, dokuz yaşındaki gençlerin yetişkin gabile sohbet odalarına erişmek için yaşları hakkında yalan söylediklerini ortaya koyuyor. Bir gabile sohbet odasında kiminle konuştuğunuzu doğrulayamayacağınız için, konuştuğunuz kişi aslında sizinle aynı cinsten olsa da karşı cinstenmiş gibi davranıyor olabilir.