"Enter"a basıp içeriğe geçin

Etiket: mynet chat

mynet chat

Ergenlik çağındaki bir İnternet mynet chat odası, çok sayıda çocuğun gruplar halinde birbirleriyle konuştuğu veya dün geceki TV programı, biyoloji testinin cevapları veya yaklaşan büyük parti hakkında bire bir mynet chat ettiği bir okul kafeteryası gibidir. Bununla birlikte, gerçek bir kafeteryadan farklı olarak, mynet chat aynı bilgisayara (veya sunucuya) bağlı üyelerle gerçekleşir ve bu, kullanıcıların dünyanın her yerinden insanlarla mynet chat etmesine olanak tanır. Konum evrensel olarak erişilebilir olduğundan, bu mynet chat herhangi birine katılanlar da öyle. Bu nedenle, ebeveynlerin farkında olması gereken tehlikeler vardır.

Bir mynet chat odasında ne yazılırsa yazıldıysa, diğer herkesin görmesi için anında ekranda belirir. Katılan tüm kişiler, mynet chat sağ tarafında bir takma ad veya ekran adıyla listelenir. Bir mynet chat odasına girmek, aynı anda birden fazla görüşme olabileceğinden veya herkes aynı anda konuştuğundan, soyunma odasına kulak misafiri olmaya benzer. İki tür mynet chat hizmeti vardır, İnternet Aktarmalı mynet chat (IRC) ve bireysel Web sayfası mynet chat odaları. IRC en popüler olanı olsa da, çalıştırmak için özel bir yazılımın bilgisayarınıza indirilmesi gerekir. mynet chat kullanımı kolay olduğu ve özel bir yazılıma ihtiyaç duyulmadığı için popüler olan bağımsız Web sayfalarında da mevcuttur.

Bir kullanıcı bir odaya girdiğinde, bir takma ad veya takma ad vermesi gerekir, bu da sevdiği biri gibi davranmasına olanak tanır. Birçok kullanıcı için başka biri olmak eğlencenin bir parçasıdır. Bazılarına çekici geliyor çünkü insanlarla tanışabilecekleri, flört edebilecekleri veya tamamen başka bir dünyaya kaçabilecekleri bir maskenin arkasına saklanabiliyorlar. Ergenler mynet chat keyif alma eğilimindedir çünkü bu anlıktır ve birçok ebeveynin hakkında çok az şey bildiği özel bir dünyadır.