"Enter"a basıp içeriğe geçin

Etiket: sohbet chat

chat sohbet

Gerçek hayatta konuşmacılar chat sohbet ifadelerini kullanamazlar, ancak diğer kişinin söylediklerini yorumlamalarına yardımcı olmak için birçok başka ipucu kullanabilirler. Bunu kısa mesajlarla veya çevrimiçi chat sohbetle yapmak zor olabilir. Ancak chat sohbet ifadeleri kullandığınızda kendinizi net bir şekilde ifade etmeniz çok daha kolay. Chat sohbet ifadeleri, çevrimiçi iletişimin tek görsel parçasıdır. Bir konuşmacıya diğer konuşmacının ne düşündüğü veya hissettiği hakkında ipuçları sağlayan tek şey genellikle bunlar olabilir. Örneğin, bir konuşmacının bazı ifadeler kullanmadan alaycı olup olmadığını yorumlamak çok zor olabilir.

Bazı ifadeler negatif, bazıları ise pozitif yüklüdür. Ancak ikiden fazla kategori vardır. çoğu chat sohbet ifadesi üç ana kategoriye ayrılır. İlk chat sohbet ifadeleri, duygularınızı paylaşmanıza izin veren ifadelerdir. Bunlar mutlu veya üzgün yüz gibi şeyleri içerir. İkincisi, diğer kişiye ne hissetmesi gerektiğine dair ipuçları verenler vardır. Bunlar, TV şovlarını kaydederken stüdyo izleyicileri için tutulan gülme kartlarına benzer. Son olarak, süslü olanlar var. Bunlar, tüm özel ve animasyonlu chat sohbet ifadelerini içerir.

Son zamanlarda ifadeler o kadar fazla kullanılıyor ki, bazıları artık duygusal bir değer taşımıyor gibi görünüyor. Aslında bazıları çok sık kullanılabilir ve genellikle diğer ifadelerle aynı etkiyi göstermezler. Etkisini yitiren bir internet sembolünün bir başka örneği de lol ifadesidir. Geçmişte bu ifade aslında yazarın güldüğünü ifade ediyordu. Ancak şimdi, bu o kadar anlamsızdır ki, okuyucu bunu yazarın sadece sanal bir kafa sallaması olarak yorumlayabilir. Aynı şeyin en sevdiğiniz ifadelere de olmasını istemiyorsanız, onları aşırı kullanmaktan kaçınmalısınız.

En etkili chat sohbet ifadeleri aslında en basit olanlardır. Bunlar, okuyucuya yazarın niyetleri hakkında yorumlaması kolay ipuçları verir. Kullanılabilecek en iyi şeylerden biri mutlu gülümsemedir. Gülümseme, en yaygın olumlu chat sohbet ifadeleridir. Gülümseme, idareli bir şekilde kullanmaya çalışmanız gereken chat sohbet ifadelerinden biridir. Özgün olmak için, onu yalnızca gerçekten gülümsüyorsanız kullanmalısınız. Bazı insanlar tartışmalı bir mesaj verirken gülümsemeyi kullanmayı tercih eder. Bu son derece pasif agresiftir ve çoğu okuyucu bu kullanımı sinir bozucu bulmaktadır.