"Enter"a basıp içeriğe geçin

sohbet odası

Bir sohbet odası moderatörü sohbet etmek için güvenli bir yer olmasını sağlamakla görevlidirler. Her gün binlerce kişi en popüler sohbet sitelerinde oturum açar. Bir oda moderatörü, sadece sohbet odası lobi sayfasında söylenenleri izlemekle kalmaz, aynı zamanda sohbet odası web kameralarına izin veriyorsa, aynı zamanda odada herkese açık olarak yayınlanmaya izin verildiğinden emin olmak için her bir kameraya tıklamalıdır. Bu özel rol, çoğu insanın düşündüğü kadar kolay değil. Ama nasıl sohbet modu olursun?

Moderatör olarak atanmadan önce başvurmaları gerekir. Moderatör olmanın ilk adımı, izlemek istediğiniz odanın sohbetçisi olmanız gerektiğidir. Bu nedenle, “genç sohbet” adlı bir oda için moderasyon yapmak istiyorsanız, genç sohbet odasında sohbet etmelisiniz. Ayrıca başvurmadan önce tüm yaş gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olmalısınız. Ergenlik çağındaysanız, 18 yaş ve üzeri kişiler için olan bir odaya başvuramazsınız. Aynı şey yetişkinseniz de genç odası için başvuramazsınız. İlgilendiğiniz odanızda sohbet ederek çok zaman geçirin. Başkalarının sizi gerçekten iyi tanıdığından emin olun. Bunu yalnızca tutarlı bir şekilde sohbet ederseniz ve sohbet odasında başkalarıyla etkileşim kurarsanız yapabilirler. Diğer sohbet moderatörlerinin ve yöneticilerinin sizi tanıması yardımcı olur. Onlarla arkadaş olabilirseniz, başvurunuz büyük olasılıkla onaylanacaktır.

Başvurmaya hazır olduğunuzda, sohbet odası yöneticisine başvurmanız gerekecek, yoksa site yöneticisine başvurmanız gerekir. Bunu özel mesaj veya e-posta yoluyla yapabilirsiniz. Bazı sitelerin forumları veya mesaj panoları vardır. Tercihen sohbet odasında kullandığınız takma adla bir takma ad oluşturun. Forumlara katıldıktan sonra, değiştirmek istediğiniz sohbet odası yöneticisinin adını arayın ve ona mesaj gönderin.

Umarım bu yazı bir sohbet sitesi için moderatörlük yapmakla ilgili olabilecek sorularınız için açıklığa kavuşur. Unutmayın, bu kolay değil, sizin açınızdan zaman ve sabır gerektirecek. Bugün bir siteye katılmayı ve yarın bir moderatör pozisyonu almayı beklemeyin. Sadece bu şekilde çalışmıyor. Bir başvuruyu göndermeden önce birkaç haftadan bir aya kadar herhangi bir yerde harcama yapmanız gerekebilir, çünkü bunu daha erken yaparsanız kimse kim olduğunuzu bilmez ve reddedilme şansınız neredeyse olur. Hemen canlı sohbet girip sohbet etmenin keyfini çıkarın.